Kurs

Polskie Towarzystwo Gemmologiczne rekomenduje Państwu udział w kursie pt. ”Kurs z podstaw zegarmistrzostwa dla jubilerów i kolekcjonerów”, organizowanym przez Szkołę Wyższą Rzemiosł Artystycznych i Zarządzania we Wrocławiu.

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt bezpośrednio z organizatorami kursu i powołanie się na członkostwo w Polskim Towarzystwie Gemmologicznym. Wszystkie szczegóły znajdziecie Państwo poniżej.

Szkoła Wyższa Rzemiosł Artystycznych i Zarządzania we Wrocławiu pl. Św. Macieja 21, 50-244 WrocławSzkoła Wyższa Rzemiosł Artystycznych i Zarządzania zaprasza na :

”Kurs z podstaw zegarmistrzostwa dla jubilerów i kolekcjonerów.”

Data rozpoczęcia kursu: 13 grudnia 2019 o godz. 09.00 w siedzibie szkoły.

Program kursu obejmuje 8 godzin zajęć teoretyczno-warsztatowych.

I. Zajęcia teoretyczne. Wykład i prezentacje – 4h.

  • Zapoznanie się z historią zegarmistrzostwa i jubilerstwa jako dziedzinami rzemiosł pokrewnych , zarysem historycznym ewolucji mechanizmu zegarowego i zegarków współistniejącymi na przestrzeni dziejów – (od starożytności do czasów współczesnych) .
  • Przekazanie słuchaczom kursu podstawowych wiadomości o zegarmistrzostwie i podstawowej obsłudze serwisowej zegarów i zegarków o charakterze „biżuteryjnym” także drogich zegarków firmowych (czołowe firmy o światowej sławie, Rolex, Patek Philippe, Zenith), tym samym zapoznanie się z piramidą konkurujących firm zegarkowych na świecie.

II. Praktyczna nauka obsługi przedsprzedażnej, sprzedaży i posprzedażnej. Logistyka gwarancji zegarków – 4h.

  • Prezentacja zegarka (zewnętrzny ogląd , wstępna ocena prezentowanego modelu) - dotyczy nowych przedmiotów z gwarancją (tych się nie otwiera)
  • Opanowanie podstawowych umiejętności posługiwania się narzędziami zegarmistrzowskimi: openery, otwieracze, knife – openery, klucze nastawne, klucze serwisowe klucze i urządzenia firmowe dedykowane do otwierania poszczególnych modeli (Rolex, Patek Phillipe firmowe – autorskie).

W ramach ćwiczeń, szczególną uwagę zwrócimy na koperty typu monoblock (bez dekli, otwierane przez szkło), oraz poznają różne typy kopert , ich oznakowania (rodzaj materiału), metal, stal, srebro, złoto, szmuk (metal + kamienie, perły, emalia, niello).

Istnieje możliwość zaprezentowania własnych przedmiotów kursantów (zegarki, biżuteria zegarkowa, bransolety, łańcuszki, dewizki).

Słuchacze otrzymają certyfikat ukończenia kursu.

Wykłady będzie prowadził mgr mistrz Jan Szymański z Warszawy.

Zgłoszenia przyjmowane są na e-mail: sekretariat@swraiz.pl do 08 grudnia 2019.

Telefon kontaktowy: 071/791 77 22

Cena kursu: 380,00 zł od osoby .Wpłata na konto: 48 1930 1190 2013 1336 5297 0001 w Bank BPS z dopiskiem Kurs zegarmistrzowski.

Jesteś zalogowany do serwisu, dostępne działania: Wylogowanie | Zmiana hasła