Biżuteria na komunię dla dziewczynki

Pierwsza Komunia Święta to dla dziecka ważne wydarzenie, które z pewnością będzie miało wpływ na jego dalsze życie. Uczczenie tak ważnej okazji wiąże się często z podarunkami od chrzestnych, rodziców i dalszej rodziny. Jak powinien wyglądać odpowiedni prezent dla dziewczynki w wieku 8 lat? Czy biżuteria na Komunię dla dziewczynki to przesada?
ZŁOTA BIŻUTERIA DZIECIĘCA

Złota biżuteria na Komunię

Z okazji tak ważnego święta warto podarować dziecku wyjątkowy prezent, który jednocześnie będzie piękną pamiątką i czymś praktycznym. Dlatego doskonałym wyborem będzie biżuteria, np. kolczyki, bransoletka, medalik z Matką Boską lub krzyżyk zawieszony na złotym łańcuszku. Skóra dziecka z reguły jest wrażliwa na kontakt z różnymi czynnikami, dlatego najlepiej kupić biżuterię srebrną lub złotą wysokiej próby, bez domieszek niklu lub innych metali, które mogą powodować uczulenia i podrażnienia. Ważnym aspektem jest także wielkość biżuterii, która powinna być wprost proporcjonalna do gabarytów dziecka. Niewielkie kolczyki na wkrętki nie będą przeszkadzały dziewczynce w codziennych czynnościach, podobnie jak krótki łańcuszek z krzyżykiem lub medalikiem.

Kolczyki na Komunię dla dziewczynki

Biżuteria dla dziewczynki na Komunię powinna być dopasowana tematycznie do tego wyjątkowego święta lub po prostu odpowiadać zainteresowaniom dziecka. Malutkie wkrętki w kształcie anielskich skrzydełek będą nawiązaniem do sfery duchowej, stanowiąc jednocześnie śliczną ozdobę. Sprawdzą się także różne warianty złotych kolczyków w kształcie serduszek przyozdobione błyszczącymi cyrkoniami. Delikatne motylki, kwiatuszki i misie będą miłym akcentem pasującym do większości codziennych stylizacji modowych oraz tych bardziej uroczystych. Podczas wyboru odpowiednich kolczyków należy pamiętać, aby nie były one zbyt duże dla drobnego uszka ośmioletniej dziewczynki. Spore kolczyki mogą przeciążać ucho, powodując bolesne zranienia.

Złote kolczyki na Komunię

Biżuteria na I Komunię Świętą przybiera czasem formy nieco bardziej odważne, takie jak np. zwisające kolczyki z krzyżykami. Jest to pewnego rodzaju manifestacja wiary, która dla jednych może być niestosowna, dla drugich z kolei pasuje doskonale do okazji takiej jak Komunia. Przed zakupem takiego prezentu należy się dobrze zastanowić – biżuteria będzie później noszona przez dziecko przy wielu różnych okazjach. Kolczyki zwisające o bardziej rozbudowanych, fantazyjnych fasonach są prezentem, który za jakiś czas doceni dorastająca dziewczyna – chyba że będą nieprzesadnie ciężkie, wtedy może je założyć również ośmiolatka. Nadadzą się na uroczyste okazje do bardziej eleganckich strojów.
SPRAWDŹ CAŁĄ OFERTĘ ZŁOTYCH KOLCZYKÓW DLA DZIEWCZYNEK

Prezent na Komunię dla dziewczynki

Czy kupowanie biżuterii na Komunię dla dziewczynki to przesada? Nie. Nie ma chyba bardziej uniwersalnego prezentu, którym można uczcić jedną z najważniejszych uroczystości w życiu młodego człowieka. Biżuteria będzie nie tylko pamiątką, ale także efektownym dodatkiem do codziennego ubioru. Każda, nawet najmniejsza dama lubi prezentować się ładnie niezależnie od pory dnia czy dnia tygodnia. Każdy zasługuje na to, aby wyglądać pięknie i czuć się dobrze w tym, co na sobie nosi. Zatem prezent w postaci kolczyków jest jednym z najlepszych, ponadczasowych rozwiązań.